A magyar Facebook legnépszerűbb alakja, aki bár ismertségét az alkohollal kapcsolatos poénokkal szerezte, az utóbbi időben – a poénkodás mellett – aktívan politizál és veszi ki részét a közbeszéd formálásából. Emiatt rengeteg kommentben kap szidalmat, sokan, sokat likeolt hozzászólásokban fejezik ki csalódottságukat, hogy „na, ide is berágta magát a politika!”. Még egyszer: mindezt azért, mert közéleti témákban nyilvánul meg és mond véleményt cikkek, írások formájában. Én meg azt mondom; teszi mindezt nagyon helyesen, így tovább, de lehetne, kellene még ennél többet is! Hogy miért fontos ez, kiderül a cikkből! - Ez itt a „Ne legyen mindegy!” politikai sorozat tizedik része, ahol igyekszem közelebb hozni az emberekhez a politikát, hogy mindenki értse és ismerje a rendszert, amiben élünk, amiben kénytelenek vagyunk élni!
Tibi atya több, mint 1 millió háromszázezer követővel rendelkezik, képeit, cikkeit ezrek osztják, kommentelik, és még ennél is többen likeolják, vagy reagálnak rájuk valamit. Magyarán: aki facebookozik ma Magyarországon, kizárt, hogy ne fusson bele egy-egy posztjába, vagy ne ismerné a nevét.
A 2016-os évet összesítő, a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete és a Lyzr által kiadott elemzésből kiderül, hogy Tibi atya posztjaira voltak a legtöbben és legtöbbször kíváncsiak az emberek a Facebook berkein belül.
Akit ennyi ember ennyire aktívan követ, egyáltalán; aki ennyi emberhez elér, azon hihetetlenül nagy felelősség van annak tekintetében, hogy mit oszt meg, illetve bejegyzéseinek milyen üzenetei vannak. (Tibi atyát éppen ezért illetik sokan azzal a váddal, hogy az alkoholizmust propagálja. Egyébként szerintem jogtalanul, hiszen csak a poén szintjén foglalkozik az oldal alkohollal, ugyanakkor senkit nem szólít fel arra, hogy igyon sokat. Aki az oldal tartalmát a helyén kezeli, az tudja, hogy ez csak vicc.)
Tibi atya oldala mögött lévő emberen nagy felelősség van, amely felelősséggel tudni kell bánni, azonban – szerencsére – tud is bánni vele.
Ezt bizonyítja, hogy megnyilvánul közéleti, politikai témákban, de nem alacsony szinten, hanem értelmes, összeszedett stílusban. És ez a legfontosabb az egészben, hogy nem csak az jelenti neki a politikát, hogy „Orbán takarodj!”, vagy „Elmebeteg Gyurcsány!”. Hanem úgy beszél a közügyekről, hogy annak van értelme, és
az embereket érintő adott ügy, történés, jelenség kapcsán kialakuló vitát nem ellehetetleníti a fröcsögéssel, hanem előrébb viszi azzal, hogy jól körbejárja azt.
Írt már az országban jelenlévő gerontokráciáról, Bayer Zsolt és a civilek közti „vitáról”, a hajléktalanságról, de az is előfordult, hogy „meghekkelte” a médiát, miután ideiglenesen felfüggesztette oldalát, hogy megmutassa; milyen gyenge a közbeszéd állapota Magyarországon. Sőt, kritizálta már Szabó Pétert is, elmondta, hogy hatalmas médiagépezetek fognak összecsapni a '18-as választásokat megelőző hónapokban, sőt, gyakran foglal állást az úszóvilággal kapcsolatosan is, és a melegfelvonulásról is cikkezett. A napokban meg Fábián Anita kijelentéseit vette górcső alá.
Ezeken kívül még egy sor dolgot dobott be a közbeszéd zavaros vizébe, mely dobások után tisztább lett valamivel a víz, ugyanis mindegyik ilyen cikke alapos, komplex és – amennyire csak lehetséges – objektív.
Túl azon, hogy a közbeszéd hihetetlenül alacsony színvonalán képes emelni, a magyar emberekre jellemző politikai apátián is képes talán valamelyest javítani. Hiszen azzal, hogy népes követőtáborának ír a közéletről, azzal olyan emberek elé is olyan, az ország életét befolyásoló hírek, történések kerülnek, akiket egyébként soha nem érdekelne, hogy mi van a hajléktalanokkal, vagy a melegekkel.
Különösen fontos ez, ha azt is figyelembe vesszük, hogy Tibi atya oldalát főleg a fiatalabb korosztály követi, akik még annyira se mutatnak érdeklődést a politika iránt, mint felnőtt társaik.
Ha máshogy nem is, Tibi atya révén legalább kerül az orra elé egy tinédzsernek is valami a közéletből.
(A kormányplakátokat leszámítva, persze.) Ráadásul – mondom – ezt, ezeket a cikkeket nyugodtan lehet fogyasztania mindenkinek.
Az ezzel kapcsolatos negatív kommentelők úgy érzik/gondolják, a politikától való tudatos és teljes elfordulás megoldás lehet az ország problémáira – hatalmas tévedésben vannak.
Az égvilágon semmi sem fog megoldódni attól, hogy nem törődünk vele, mondván; „úgyis csak lopnak, meg amúgy is kit érdekelnek ezek?”. Amennyiben minden magyar tudatos állampolgára lenne hazájának, már rég nem kellene senkinek sem arról cikket írnia, hogy milyen rossz a közbeszéd állapota. Fontos észrevennünk, hogy
semmi sem idegeníthető el a politikától.
Még az alkohol sem. Sőt, Magyarországon, pont, hogy ennek is politikai témának kellene lennie...
A következő részben megvizsgáljuk, mi esik a véleménynyilvánítás kategóriájába, mi nem. Egyáltalán van olyan, ami nem számít véleménynek?
Ha szeretnéd tudni, hogy miért jött létre a „Ne legyen mindegy!” sorozat és mik a célkitűzései, akkor olvasd el a bevezető cikket!
Ez volt tehát a „Ne legyen mindegy!” sorozat tizedik része, a következő mához egy hétre jelenik meg!
Ha tetszett a cikk és szeretnél további részeket, kövess Facebook-on, hogy le ne maradj a következő részekről!